Mecz Pogon Szczecin - ŁKS Łódź, wynik 4-2

W ostatnim spotkaniu 22. kolejki Ekstraklasy drużyny Pogoni Szczecin i ŁKS Łódź zmierzyły się na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. Po widowiskowej rywalizacji to gospodarze wyszli zwycięsko, pokonując rywali 4-2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Pogoni Szczecin, a pełne emocji starcie odbyło się 3 dni temu o godzinie 19:30.

Relacja z meczu: Pogon Szczecin vs ŁKS Łódź

W hicie 22. kolejki Ekstraklasy na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera zmierzyły się drużyny Pogonu Szczecin i ŁKS Łódź. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie ekipy zapowiadały zaciętą walkę o punkty. Sędzią głównym spotkania był Tomasz Musiał.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:30, zaś już w 13. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą R. Kurzawy, który skutecznie wykorzystał podanie od A. Przyborka, dając prowadzenie swojej drużynie.

Po przerwie goście z Łodzi postanowili odpowiedzieć i w 47. minucie wyrównał Dani Ramírez. Jednak Pogoń nie zamierzała odpuszczać. W 63. minucie A. Gorgon wpisał się na listę strzelców, kontynuując swoją dobrą passę i dając prowadzenie swojej drużynie.

W 70. minucie A. Gorgon ponownie pokazał klasę i podwyższył prowadzenie na 3-1. Kibice oszaleli z radości, a atmosfera na stadionie była wręcz elektryzująca. Kiedy K. Grosicki trafił do siatki w 82. minucie, było już jasne, że Pogoń ma mecz w garści.

Chociaż ŁKS Łódź zdobył honorowego gola w 85. minucie za sprawą A. Młynarczyka, to nie był to dla nich wieczór pełen sukcesów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 na korzyść gospodarzy, którzy zapewnili sobie cenne trzy punkty.

W trakcie meczu nie obyło się bez kartek. Żółtą kartkę dla Pogoni otrzymali Leonardo Koutris w 59. minucie oraz Patryk Paryzek w doliczonym czasie gry. Z kolei na stronie gości kartki obejrzał Kay Tejan (73') oraz Engjell Hoti (86').

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczy o fair play panującym na boisku.

Po tym zwycięstwie Pogon Szczecin ma teraz kolejne trudne spotkania przed sobą, grając kolejno z Lechem Poznań, Legią Warszawa i Zagłębiem Lubin. Z kolei ŁKS Łódź zmierzy się z zespołami Stali Mielec, Puszczy Niepołomice i Wartą Poznań.